Ukarany, bo pędził przez Ciechanów

Ciechanowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 22-letniego kierowcę bmw, który przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

– W środę 22-letni kierowca bmw po tym, jak z prędkością 108 km/h jechał przez Ciechanów, został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł. Na jego konto trafi też 10 punktów karnych, a ponadto policjanci elektronicznie zatrzymali mu prawo jazdy, które zgodnie z przepisami straci na 3 miesiące – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

Kom. Jolanta przypomina, że od 1 stycznia tego roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, w którym kwoty grzywien zostały podwyższone zwłaszcza dla „piratów drogowych”. – Za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 30 km/h najniższy mandat wynosi obecnie 800 złotych, zaś za przekroczenie limitu prędkości o 71 kilometrów i więcej mandat wynosi 2500 złotych. Zwiększyła się też wysokość grzywny, którą nałożyć może sąd – z 5 tysięcy złotych do 30 tysięcy złotych – informuje kom. Bym.

Przyczyną wypadków i kolizji jest najczęściej nadmierna prędkość lub też niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

red