Urealnij plany i bądź szczęśliwy, mimo pandemii

Realne postanowienie noworoczne? To możliwe!

Statystycznie większość z nas przestaje realizować swoje postanowienia noworoczne już pod koniec stycznia. Wynika to przede wszystkim z braku motywacji, jak i braku odpowiedniego planu. Warto przy tym pamiętać, że wciąż mamy pandemię, która rządzi się swoimi prawami, a więc jeśli ktoś planował w 2021 roku rajd po najpiękniejszych polskich miejscach lub częstsze wyjścia do teatru, to niestety musi się liczyć z tym, że może być to nierealne do wykonania. Ostatnie miesiące sprawiły, że wielu z nas chcąc nie chcąc, stało się domatorami. To z kolei uzmysłowiło nam, jak ważny jest czas spędzany z rodziną we własnych, ciepłych i przytulnych czterech kątach. Warto więc rozważyć, aby noworoczne postanowienia wiązały się z celami, które można zrealizować mimo pandemii, jak np. ocieplenie swojego domu, czy też czytanie jednej książki tygodniowo lub np. rozpoczęcie praktyki medytacji.

Rodzina i dom, praca oraz rozwój osobisty to filary, które składają się na udane życie człowieka. W naturalny sposób przenikają się i uzupełniają. Właśnie dlatego najlepiej, gdy wszystkie obszary wpisują się w nasze postanowienia noworoczne. Już w lutym zgodnie ze statystykami ponad 50% osób przestaje realizować swoje postanowienia noworoczne. Co należy zrobić, aby nasze deklaracje nie były bezużyteczne? Eksperci są zgodni, że konieczny jest realny plan, zgodny z naszą osobowością, który musi być realizowany systematycznie od momentu powstania do osiągnięcia założonych w nim celów. Jeśli Twoje postanowienia są inne, a do tego niemierzalne, rozważ zmianę planu i dostosuj go do siebie. Twoje postanowienia powinny być konkretne i wymierne, a najlepiej gdyby część z nich mogła dać natychmiastowe rezultaty, które w oczywisty sposób będą motywować do realizacji pozostałych.

Dom i rodzina

Podczas pandemii, z oczywistych względów, będziemy spędzać więcej czasu z rodziną. Nie funkcjonują kina, teatry, czy restauracje. Nie ma gdzie pójść z bliskimi, dlatego warto zaplanować rozkład wspólnych zajęć, tak aby domownicy nie spędzali całego wolnego czasu z telefonem w dłoni. Zaplanuj wspólne posiłki, oglądanie filmów, odrabianie lekcji, grę w karty czy planszówki. A może zdecydujecie się na wspólne ćwiczenia sportowe? Twój dom szczególnie podczas pandemii powinien być Twoją oazą i bezpiecznym schronieniem. Jeśli wciąż nie jest ocieplony termicznie, to zaplanuj wybór materiałów do ocieplenia i wykonaj jego termomodernizację.

– Pandemia nie przeszkadza w realizacji ocieplenia domu. Co więcej, jest jak najbardziej wskazana, ponieważ większość czasu spędzamy z rodziną w czterech kątach. Profesjonalna termomodernizacja zapewnia komfort cieplny, zdrowy mikroklimat oraz niskie rachunki za ogrzewanie. Latem z kolei ocieplone ściany będą chroni wnętrze przed upałem – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organika.

Eksperci są zgodni, że termomodernizacja to najbardziej opłacalna inwestycja budowlana. Do jej wykonania najlepiej wybierać sprawdzony materiał izolacyjny, np. grafitowy styropian z linii TERMONIUM firmy Termo Organika, który w kompletnym systemie ociepleń gwarantuje oszczędność energii, a co za tym idzie także oszczędność gotówki na lata.

Rozwój osobisty

Jeśli wciąż palisz, to pomyśl o rzuceniu tego potwornego nałogu raz na zawsze. W aptekach są środki pozwalające przetrwać pierwsze dni, które będą ciężkie nie tylko dla Ciebie, ale i pozostałych domowników, ze względu na możliwe wahania nastrojów. Rzuć papierosa od teraz i skup się na tym, aby nie palić tylko przez najbliższe 24 godziny, i tak każdego dnia. Pojutrze możesz zapalić, ale pilnuj, aby nie zapalić dziś i tak każdego dnia, aż do skutku. Siłownie są zamknięte, ale możesz zaplanować treningi w domu, do których wcale nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu. Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć, treningi z własnym ciężarem również będą efektywne. Na YouTube znajdziesz mnóstwo filmów z treningami na konkretne partie mięśni, jak również z treningami interwałowymi, które swobodnie możesz wykonywać w domu. Możesz również rozpocząć przygodę z jogą czy medytacją. Pomoże Ci to utrzymać sprawność fizyczną, ale przede wszystkim pozwoli wyciszyć umysł w czasie pandemii. Staraj się nie marnować czasu na oglądanie programów, które zupełnie Cię nie interesują. Czytaj! Na pewno masz na półce książki, które wciąż na Ciebie czekają. Ogranicz dostęp do Internetu i bezsensowne scrollowanie social mediów, które pożera Twój cenny czas. Zamiast uciekać do wirtualnego świata, rozważ np. naukę języka obcego online, pobudzi to Twój mózg i pozwoli Ci odejść od rutynowych działań.

Rozwój zawodowy

Zawsze warto ponosić kwalifikacje. Musisz niestety dostosować się do warunków pandemii COVID-19, ale w sieci znajdziesz na pewno ciekawy kurs, który pozwoli Ci zdobyć nowe umiejętności. Pamiętaj, że im bardziej mierzalne są Twoje postanowienia, tym większa jest szansa na ich realizację! Jeszcze dziś zrób szczegółowy plan działań. Kompleksowa realizacja celów z różnych obszarów życia jest optymalnym działaniem, ponieważ każdy z nich na siebie oddziałuje, np. realizując ocieplenie ścian domu, zapewniasz sobie i Twoim bliskim komfort i zdrowy mikroklimat, co z kolei wpływa pozytywnie na samopoczucie całej rodziny, a do tego oszczędzasz kilka tysięcy złotych na ogrzewaniu, które możesz przeznaczyć na kurs online – np. podnoszący kwalifikacje. Dodatkowo, ciepły dom zdecydowanie pozytywnie wpływa na stan ducha jego mieszkańców!