Z ponad promilem alkoholu jechała pod prąd

– Wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nawet dwa lata więzienia. Taka kara grozi 43-letniej mieszkance Terespola, która kierując nissanem, miała ponad promil alkoholu w organizmie. Została skontrolowana przez policjantów po tym, jak jechała pod prąd ulicą Hallera – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

W czwartek (18 maja) ok. godz. 22.30 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ciechanowskiej komendy zauważyli nissana jadącego „pod prąd” ulicą Hallera. Mundurowi natychmiast zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedziała 43- letnia mieszkanka Terespola. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu, została więc przebadana alkomatem. Badanie wykazało, że jest nietrzeźwa. Kobieta miała w organizmie ponad promil alkoholu.

– 43-latka straciła prawo jazdy, ale poważniejsze konsekwencje nieodpowiedzialności dopiero przed nią. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nawet dwa lata pozbawienia wolności – informuje pani rzecznik.

Pamiętajmy!

  • będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga, jest rozproszona, a reakcja opóźniona,
  • pojawiają się problemy z ostrością widzenia, zawęża nam się pole widzenia,
  • alkohol prowadzi do utraty kontaktu z rzeczywistością i sprawia, że przestajemy logicznie myśleć,
  • możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie-senni,
  • mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi.


red