Zmarł doktor Aleksander Sopliński – lekarz, samorządowiec, polityk

-Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Aleksandra Soplińskiego – wybitnego lekarza, wiceministra zdrowia i posła na Sejm RP, a w latach 1990-1998 wiceprzewodniczącego i przewodniczącego Rady Miasta Ciechanów – poinformował dzisiaj (wtorek, 20 kwietnia) ciechanowski Urząd Miasta. Aleksander Sopliński miał 79 lat.

– Składam wyrazy współczucia rodzinie. To niepowetowana strata dla lokalnej społeczności. Jako lekarz ginekolog witał wielu ciechanowian na świecie, a dziś to my z wielkim szacunkiem i wdzięcznością żegnamy jego. Przez blisko 50 lat aktywnie działał w ruchu ludowym, pracując dla samorządu i polskiego państwa. Był wzorem solidności, uczciwości i zaangażowania. Nie zdążyłem mu osobiście podziękować, myślałem, że będzie jeszcze ku temu okazja, bo to on tchnął we mnie pasję do publicznej i społecznej aktywności. Dziękuję teraz, dziękujemy Ci wszyscy za Twoje piękne życie – czytamy na profilu FB Urzędu Miasta Ciechanów wpis prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego.

Przypominamy wywiad jakiego ś.p. Aleksander Sopliński udzielił nam w 2011 r. przed objęciem funkcji w rządzie.

– Panie Doktorze, Panie Aleksandrze – dziękuję za życzliwość, uśmiech i wsparcie, zwłaszcza w czasie, gdy na świat przychodziły moje Bliźniaki, dziękuję za dekady współpracy dziennikarsko-samorządowej i dziennikarsko-parlamentarno-rządowej. Był Pan bardzo dobrym Człowiekiem 🙁Serdeczne wyrazy współczucia dla Żony, Synów i całej Rodziny – Marek Szyperski.

fot. FB UM Ciechanów