Znów śmiertelny wypadek w szpitalu w Ciechanowie

Z piątego piętra Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie wyskoczył 28-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Zginął na miejscu.

Do tragedii doszło dzisiaj (środa, 29 czerwca w nocy). – Prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie – poinformowała nas oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

28-latek był pacjentem oddziału chirurgii ogólnej. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie – mężczyzna wyrwał okno w jednej z sal i wyskoczył. – W związku z tragicznym zdarzeniem, do którego dzisiejszej nocy doszło w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie, informuję że w dniu 30 czerwca (czwartek) o godzinie 9.00 w sali konferencyjnej szpitala Dyrektor Andrzej Kamasa odpowie na wszystkie Państwa pytania dotyczące zaistniałej sytuacji – napisała do mediów Agnieszka Woźniak, rzecznik SSzW w Ciechanowie.

To drugi taki przypadek w tym roku w ciechanowskim szpitalu, a bodaj piąty w ostatnich kilku latach. Władze placówki zdecydowały po nich o zablokowaniu pacjentom swobodnego otwierania okiem. Specjalnym kluczem umożliwiającym otwarcie dysponowała tylko jedna osoba z oddziałowego personelu.

red