Zwycięscy młodzi strażacy z Modły na Stadionie Narodowym

Druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Modła (gm. Ciechanów) zwiedzili wczoraj (wtorek, 27 września) Stadion Narodowy w Warszawie. To nagroda za ich wygraną w wakacyjnym konkursie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie dla członków MDP z Mazowsza, którego celem była popularyzacja bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku.

Dodatkowo, dla wyróżnienia zwycięzców mazowiecki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski przyznał młodym druhom z Modły „Odznakę PRZYJACIELA Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie”. – Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Modle, jako pierwsi w województwie, otrzymali ww. wyróżnienie. Odznakę, w imieniu mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP, wręczył st. bryg. Tomasz Cybul – zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP w obecności gospodarza obiektu Włodzimierza Doli – prezesa zarządu PGE Narodowy – relacjonuje  sekc. Katarzyna Urbanowska z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. – Odznaka przyznawana jest wyróżniającym się członkom MDP za zaangażowanie, pracę społeczną świadczoną na rzecz swojej jednostki, reprezentowanie jej w zawodach sportowo-pożarniczych i konkursach oraz za inne realizowane zadania, mające na celu szerzenie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Wprowadzenie odznaki ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do czynnego udziału w MDP oraz szerzenie zainteresowania działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Stadion Narodowy PGE zwiedzała również drużyna MDP w Nowym Mieście (powiat płoński), która zajęła ex aequo II miejsce z drużynami MDP w Opęchowie (powiat ostrołęcki) i MDP w Nowym Dworze Mazowieckim (powiat nowodworski). Za zajęcie II miejsca w konkursie nagrodą było zwiedzanie Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej w Warszawie, jednakże MDP z Nowego Miasta miała okazję zwiedzić „muzeum warszawskiej straży”, w związku z udziałem w zeszłorocznym konkursie „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. – Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach organizowanych przez Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie! – piszą mazowieccy strażacy.

red

Fot. Paulina Merksstr. Arkadiusz Malik – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie