Będzie zmiana organizacji ruchu na drodze nr 563

Uwaga kierowcy! W czwartek (28 marca) rozpocznie się remont na na drodze wojewódzkiej nr 563 w Turzy Wielkiej i Turzy Małej w gminie Lipowiec, w powiecie mławskim. Zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu i mogą wystąpić utrudnienia.

– Droga 563 będzie cały czas przejezdna, obowiązywał będzie wahadłowy ruch pojazdów. Dla pieszych zostanie zapewnione przejście prawą stroną drogi od strony Turzy Wielkiej do m. Turza Mała w celu umożliwienia dojścia do szkoły – informuje Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Celem inwestycji jest poprawa warunków korzystania z tej drogi wojewódzkiej. W ramach zadania przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni i zatoki autobusowe, powstanie chodnik i ścieżka rowerowa oraz wybudowane zostanie odwodnienie drogi. W trosce o najmłodszych użytkowników drogi, uczęszczających do sąsiadującej z trasą szkoły w miejscowości Turza Wielka, powstanie chodnik oraz kładka nad ciekiem wodnym, zapewniające bezpieczny dostęp.

Przewidywany czas zakończenia prac i przywrócenia stałej organizacji ruchu to 31 grudnia tego roku. Droga wojewódzka nr 563 łączy Rypin w województwie kujawsko-pomorskim z Żurominem i Mławą na Mazowszu.

red

Mapa: Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne