Cieszę się z zaufania. Będę konsolidował środowisko OSP

Rozmowa z Adamem Piotrem Budkiem – nowym prezesem Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, wójtem gminy Gołymin-Ośrodek

Ciechtivi.pl Jak skomentuje Pan swój wybór na prezesa zarządu OSP w powiecie ciechanowskim?

Adam Piotr Budek. Cieszę się z zaufania jakim zostałem obdarzony. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt.

Jakie planuje Pan pierwsze działania po objęciu tej funkcji? Czego druhowie z powiatu ciechanowskiego mogą spodziewać się po nowym prezesie?

Będę działał na rzecz dalszego rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych w naszym powiecie, zwłaszcza wspierał jednostki w pozyskiwaniu sprzętu, działał na rzecz odpowiedniego przepływu informacji. Będę ściśle współpracował z Państwową Strażą Pożarną przy organizacji szkoleniach, przy uroczystościach. Moim ważnym celem jest konsolidacja środowiska OSP w powiecie ciechanowskim. Co zostało już pokazane na ostatnim zjeździe – każda gmina ma swego przedstawiciela w zarządzie.

Od kiedy działa Pan w OSP? Pamięta Pan swoją pierwszą akcję? A najniebezpieczniejszą?

Członkiem OSP jestem od 2011 r. Pierwszą akcją, w której wziąłem udział było usuwanie zadymienia z mieszkania. Najbardziej traumatyczne są akcje, w których są osoby poszkodowane, a zwłaszcza dzieci. Pamiętam taką akcję ratowniczą przy zderzeniu dwóch aut, w których właśnie dzieci były poszkodowane.

A jakaś specyficzna akcja? Niecodzienna?

W sierpniu ubiegłego roku. Ratowaliśmy łosia, który wpadł do studzienki melioracyjnej.

Nagranie Adama Piotra Budka

Dziękuję ze rozmowę.

Fot. Marek Szyperski