Miliony z budżetu państwa na samorządowe drogi

Ponad 15 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymają samorządy z regionów ciechanowskiego i ostrołęckiego. W sumie, dzięki podpisanym umowom, zmodernizowanych zostaną odcinki dróg o długości ponad 22,8 km.

Umowy podpisano dzisiaj (13 października) w Ciechanowie. W wydarzeniu udział wzięli: poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Cicholska, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Anna Żebrowska oraz przedstawiciele samorządów, które otrzymały dofinansowanie, w tym m.in.: starosta ciechanowski Jan Andrzej Kaluszkiewicz, starosta płoński Elżbieta Wiśniewska, wójt gminy Regimin Mariola Kołakowska, wójt gminy Ciechanów Stefan Pawłowski.

– Dziś podpisujemy kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To niezwykle ważne, żeby każdy, bez względu na to, czy mieszka w dużej czy małej miejscowości, mógł dojechać do szkoły, do pracy czy do lekarza. Dzięki nowoczesnym drogom gminy będą miały szansę rozwoju, zaś młodzi ludzie nie będą musieli się wyprowadzać ze swoich miast czy wsi. Dobre, bezpieczne drogi to wiele możliwości, są podstawą, bez której nie mogą powstawać nowe miejsca i ośrodki życia społecznego – powiedział wicewojewoda Sylwester Dąbrowski.

Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymały:

Powiat Ciechanowski umowa na kwotę blisko 4,8 mln zł na remont drogi powiatowej nr 1247W Ojrzeń – Nowe Miasto, Powiat Mławski umowa na kwotę blisko 2,4 mln zł na remont drogi powiatowej nr 2369W w Mławie, Powiat Płoński dwie umowy na łączną kwotę ponad 1 mln zł na remont drogi powiatowej nr 2998 W Drobin – Gralewo – Mystkowo oraz na remont drogi powiatowej nr 3042W Sochocin – Kondrajec –Karolinowo, Powiat Przasnyski umowa na kwotę ponad 585 tys. zł na remont drogi powiatowej nr 3213W Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki, Miasto i Gmina Czerwińsk nad Wisłą umowa na kwotę blisko 1,1 mln zł na remont drogi gminnej nr 300216W w miejscowości Goławin oraz drogi gminnej nr 300224W w miejscowości Janikowo, Gmina Ciechanów umowa na kwotę ponad 716 tys. zł na remont ul. Młynarskiej w miejscowości Chruszczewo, Gmina Czernice Borowe umowa na kwotę blisko 1,5 mln zł na remont drogi gminnej Borkowo Falenta – Pierzchały – Pierzchałki, Gmina Dzierzgowo umowa na kwotę blisko 662 tys. zł na remont drogi gminnej nr 230109W Choszczewka – droga powiatowa nr 2314W, Gmina Lipowiec Kościelny umowa na kwotę blisko 759 tys. zł na remont dróg gminnych w miejscowości Józefowo oraz Turza Mała, Gmina Przasnysz umowa na kwotę ponad 698 tys. zł  na remont drogi nr 320603W relacji Dobrzankowo-Leszno, Gmina Regimin umowa na kwotę ponad 863 tys. zł na remont drogi gminnej relacji Lekowo-Pawłowo.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Red

Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki