Obywatelski projekt Pawła Malinowskiego gotowy: już w sobotę ruszają “Kajaki na Łydyni”

W sobotę (20 lipca) startuje projekt z budżetu obywatelskiego, zgłoszony przez Pawła Malinowskiego “Kajaki na Łydyni”. – Bezpłatne spływy dla mieszkańców Ciechanowa będą organizowane w każdy wakacyjny weekend, starty o godz. 10. i 14. – informuje Urząd Miasta Ciechanów.

Trasa spływu ma ponad 4 km. Start przy ul. Rybnej, meta – przy ul. Augustiańskiej. Amatorzy pływania po Łydyni będą mieli do dyspozycji 12 dwuosobowych kajaków. Projekt realizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tak płynęliśmy Łydynią w ubiegłym roku z autorem projektu Pawłem Malinowskim

-Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podkreśla, że lipcowe spływy będą miały także charakter testowy. W sierpniu (do 1 września) przewidziane jest zwiększenie częstotliwości do trzech razy dziennie. Wówczas obowiązywać będą godziny startu: 10.00, 13.00, 16.00. Czas spływu uzależniony będzie przede wszystkim od stopnia zaawansowania płynących. To minimum nieco ponad godzina – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Renata Jeziółkowska.

-Żeby wziąć udział w spływie, należy telefonicznie zgłosić się do MOSiR (23 673 24 84, wew. 37). Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Koordynację zgłoszeń od sierpnia przejmie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (MOSiR poinformuje o szczegółach). Zasady udziału w spływach określa regulamin opublikowany na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz na stronie MOSiR Ciechanów. Warunkiem uczestnictwa jest podpisanie oświadczenia (również dostępne do pobrania w wersji elektronicznej) i przekazanie go organizatorowi przed startem. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji udziela szczegółowych informacji – informuje rzeczniczka ciechanowskiego Ratusza.

Fot. Archiwum Pawła Malinowskiego

Jeden komentarz

  1. Wielkie gratulacje i słowa uznania pomysłodawcom i realizatorom projektu,nam Glinojecczanom tylko trochę żal,bo mamy rzekę Wkrę-zaniedbaną jak nigdy dotąd,kwiatki w centrum , zielsko na “mniej reprezentacyjnych” gruntach gminy i porażkę Glinojecka -pięknego burmistrza hi hi hi.

Comments are closed.