Prezydent Wardziński z absolutorium za budżet 2010

W zasadzie bez problemów prezydent Ciechanowa Waldemar Wardziński otrzymał absolutorium od Rady Miasta. Także sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2010 radni przyjęli zdecydowaną większością głosów.

Wykonanie ubiegłorocznego budżetu, który zamknął się prawie trzymilionową nadwyżką pozytywnie oceniły Regionalna Izba Obrachunkowa oraz komisja rewizyjna Rady Miasta.

Komentuje – prezydent Ciechanowa Waldemar Wardziński (Platforma Obywatelska).

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=agEx1FMbHtY’]

 Dyskusja nad sprawozdaniem z wykonania budżetu i absolutorium dla prezydenta była bardzo spokojna. Przeważały pochwały (radna Grażyna Derbin: – Klub Platformy Obywatelskiej z zadowoleniem przyjął wykonanie budżetu; Wojciech Jagodziński, Ciechanowska Wspólnota Samorządowa: Cyfry mówią same za siebie. Będziemy głosować za przyjęciem sprawozdania i udzieleniem absolutorium); jedynie radny opozycyjnego PiS Zbigniew Kędzierski zapytał dlaczego w ub.r. o ok. 100 tys. zł zwiększono fundusze na promocję? Prezydent Wardziński przypomniał w odpowiedzi, że w 2010 r. to właśnie radni zdecydowali o dofinansowaniu kwotą 100 tys. zł klubu MKS Jurand, którego piłkarze ręczni grając w pierwszej lidze promowali Ciechanów w różnych miastach Polski.

Ostatecznie zarówno za przyjęciem sprawozdania opowiedziało się 18 radnych, nikt nie był przeciw, a trzech radnych PiS wstrzymało się od głosu.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=h7ue_owMhQM’]

msz