Trzynastolatki kradły kosmetyki. Odpowiedzą za to przed sądem

Ciechanowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży sklepowej dokonanej przez dwie 13-latki, które w jednym ze sklepów ukradły kosmetyki o łącznej wartości prawie 400 zł. Policjanci przypominają, że młodzi ludzie nie są bezkarni, a każda taka sprawa trafia do sądu rodzinnego i nieletnich.

Dyżurny ciechanowskiej Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał wczoraj (wtorek, 23 kwietnia otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia sprawców kradzieży, do której doszło w jednym z marketów na terenie powiatu ciechanowskiego.

– Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że dwie 13-latki ukradły kosmetyki o łącznej wartości prawie 200 złotych. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że nie była to pierwsza kradzież nastolatek. Młode dziewczyny kilka tygodni wcześniej również zabrały z półek sklepowych kosmetyki i opuściły sklep, nie płacąc za towar, a wszystko to zostało zarejestrowane przez kamery sklepowego monitoringu. Łączna wartość strat, jakie poniósł sklep w wyniku tych kradzieży to prawie 400 zł. Produkty skradzione w dniu zgłoszenia zostały w całości odzyskane. Mundurowi sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich. Natomiast 13-latki zostały przekazane przybyłym na miejsce rodzicom – relacjonuje asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie.

– Osoby młode często nie zdają sobie sprawy, że ich przewinienia mogą nieść ze sobą przykre następstwa. Jedna nieodpowiedzialna decyzja czy chwilowy impuls może skutkować przykrymi konsekwencjami. Funkcjonariusze apelują również do rodziców, aby zwracali uwagę na to, co robią ich dzieci. Warto porozmawiać z młodymi ludźmi o odpowiedzialności i poszanowaniu czyjejś własności, aby w przyszłości uniknąć możliwych konsekwencji prawnych – przypomina pani rzecznik.

red