Weekend niespokojny na drogach. Sześć kolizji

W miniony weekend na drogach powiatu ciechanowskiego doszło do 6 kolizji. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Po raz kolejny policjanci apelują do kierowców o skupienie, ostrożną jazdę i przestrzeganie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że wiosenna aura jest zmienna, a opady deszczu powodują, że nawierzchnia jest śliska i wydłuża się droga hamowania pojazdu.

W miniony piątek (19.04) około godz. 17.15 w Ciechanowie na ul. Mleczarskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Jak ustalili interweniujący policjanci, 19-letni kierujący peugeotem nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w tył jadącego przed nim citroena, którym kierował 54-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Obaj kierowcy byli trzeźwi, nie odnieśli obrażeń. 19-latek za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym.

Tego samego dnia, kilka minut po godz. 20.00 w Szulmierzu doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 36-letnia kierująca hyundaiem uderzyła w psa, który nagle wybiegł wprost pod jej samochód. Mundurowi ustalili właściciela psa i skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu w związku z wykroczeniem z art. 77 kodeksu wykroczeń tj. niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

W minioną sobotę (20.04) około godz. 11.15 w Ojrzeniu na ul. Ciechanowskiej doszło do zdarzenia z udziałem trzech pojazdów. Jak ustalili policjanci, kierujący bmw, 20-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania i uderzył w dwa pojazdy: volkswagena i bmw. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, żaden z nich nie odniósł poważniejszych obrażeń. 20-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

O kolejnym niebezpiecznym zdarzeniu tego dnia ciechanowscy policjanci zostali poinformowani o godz. 13.00. Na ul. Sońskiej w Ciechanowie kierująca volkswagenem, 68-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego, również podczas manewru wyprzedzania, uderzyła w pojazd volkswagen, a następnie dachowała. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Kobieta za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym.

Również w sobotę (20.04) na drodze wojewódzkiej nr 615 w miejscowości Pawłowo zderzyły się dwa pojazdy. Jak ustalili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, kierujący volkswagenem, 21-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w tył audi, którym kierowała 18-letnia mieszkanka powiatu mławskiego. W tym przypadku również skończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdów. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został pouczony.

Z kolei w minioną niedzielę (21.04) kilka minut przed godz. 5 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego treści wynikało, że na jednej z ulic w centrum Ciechanowa kierujący oplem uszkodził hydrant. Badanie stanu trzeźwości 20-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Przeczytasz o tym tutaj.

Pamiętajmy, że wiosenna aura jest zmienna. Opady deszczu powodują, że nawierzchnia jest śliska, a przez to wydłuża się droga hamowania pojazdu. W takich warunkach nie trudno wpaść w poślizg. Na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie  tylko za siebie, ale i za innych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym bądźmy ostrożni, rozważni i przestrzegajmy obowiązujących przepisów.

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie