Czwartek, 16 sierpnia: jeden pas ruchu na wiadukcie Płocka zamknięty od 10.

– O 9. mamy odbiór oznakowania, a o od. 10 zamykamy jeden pas ruchu na wiadukcie w ul. Płockiej – powiedział nam dziś rano Wojciech Piechuta, kierownik mławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Najazd na wiadukt odbywać się będzie od strony ul. Tatarskiej. Kierowcy którzy jeździli od strony ul. Płockiej będą musieli korzystać z objazdów.

Objazdy wyznaczono pętlą miejską.

Remont wiaduktu na drodze krajowej nr 60 może trwać do lipca 2019. Kierowcy powinni przygotować się na poważne utrudnienia. Ruch aut odbywać się będzie tylko jednym pasem i tylko w jedną stronę.

Wiadukt na Płockiej był bardzo często naprawiany. Tak było np. pięć lat temu.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=5cBbkB6zOy0[/embedyt]

– Wiadukt przejdzie remont konstrukcji, nawierzchni jezdni i chodników. Prace ruszą 16 sierpnia. Będzie to poważna inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, roboty mogą potrwać do lipca przyszłego roku. Ruch na wiadukcie będzie jednokierunkowy, przewidziane są objazdy. Zarządca drogi konsultował m. in. z miastem organizację ruchu, tak by uciążliwości dla kierowców były możliwie jak najmniejsze i by uniknąć całkowitego zamknięcia wiaduktu. Inaczej będą kursowały autobusy – poinformowała rzeczniczka Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska.

 – Ruch na wiadukcie będzie odbywał się w jednym kierunku – będzie można wjeżdżać na wiadukt z ulic Sienkiewicza, Tatarskiej i 3 Maja, czyli w stronę Płocka. Wjazd w przeciwnym kierunku będzie niemożliwy – kierowcy jadący od strony Płocka w stronę centrum miasta, powinni korzystać z objazdów, skręcając na rondzie na ul. Płockiej w pętlę miejską. Ustawione zostaną znaki, kierowcy proszeni są o stosowanie się do nich oraz o wyrozumiałość – tłumaczy rzeczniczka.

Remont wiaduktu spowoduje zmiany w kursowaniu  autobusów miejskiej linii nr 3, 4 i 6.

Linia „3” – w kierunku „Kolbe” bez zmian; – w kierunku „Gostkowska” do przystanku „Śmiecin- Skrzyżowanie” bez zmian; dalej ulicą Czarnieckiego, Graniczną, Starowiejską, tunelem na ul. Spółdzielczej do przystanku Sienkiewicza/Narutowicza, Sienkiewicza, 3 Maja, Plac Kościuszki; dalej bez zmian.

Linia „4” – w kierunku „Zakłady Bauer” bez zmian; – w kierunku „Szpital” do przystanku „Mazowiecka/Płocka” bez zmian; dalej ulicą Graniczną, Starowiejską, tunelem na ul. Spółdzielczej do przystanku Sienkiewicza/Spółdzielcza; dalej bez zmian.

Linia „6” – – w kierunku „Leśna” bez zmian; – w kierunku „Szpital” do przystanku „Śmiecin- Skrzyżowanie” bez zmian; dalej ulicą Czarnieckiego, Graniczną, Starowiejską, tunelem na ul. Spółdzielczej do przystanku „Sienkiewicza/Narutowicza”, Sienkiewicza, 3 Maja, plac Kościuszki; dalej bez zmian.

– Obowiązują wszystkie przystanki na trasie objazdów. ZKM udziela szczegółowych informacji – informuje Renata Jeziółkowska.

fot. Urząd Miasta Ciechanów

KOMENTARZ

Biorąc pod uwagę częstotliwość remontów i napraw prowadzonych na tym wiadukcie, nasuwa mi się pytanie (nie ukrywam, że jestem w tych sprawach laikiem) czy nie lepiej będzie zbudować w tym miejscu nowy wiadukt, przy okazji znajdując jakieś rozwiązanie problemu szybszego dojazdu do centrum miasta z rejonu odciętego zamknięciem przejazdu kolejowego na ul. Fabrycznej?

Marek Szyperski